ENR Dergisi tarafından belirlenen 2023 Küresel En İyi Projeler Ödülleri’nin adayı olan Enka İnşaat'ın 3 projesi de ödül aldı- Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

ENR Dergisi tarafından belirlenen 2023 Küresel En İyi Projeler Ödülleri’nin adayı olan 3 projemizin de ödül aldığını paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
Bahamalar’da gerçekleştirdiğimiz Nassau Kruvaziyer Limanı projemiz Havalimanı/Liman dalında En İyi Proje ödülünü alırken, Enerji/Endüstri alanında Irak’taki Yağlı Su Arıtma 2 Tesisi projemiz En İyi Proje ödülüne, Libya’daki Tripoli West 671 MW Basit Çevrim Elektrik Santrali projemiz Liyakat ödülüne layık görüldü.

Projeler; ekip çalışması ve zorlukların üstesinden gelme, iş güvenliği ve sağlığı, yenilik ve sektöre/topluma katkı, inşaat kalitesi ve ustalık, tasarımın işlevselliği ve estetik kalitesi kriterlerine göre kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutuldu. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerin zorlayıcı koşullarına rağmen, ENKA değerlerine işlediğimiz bu kriterleri tüm projelerimizde 66 yıldır hassasiyetle yerine getiriyoruz. Nitekim aldığımız bu prestijli ödüller de değerli ekibimiz, partnerlerimiz ve paydaşlarımızla yürüttüğümüz ortak çaba ve sağlam iş birliğinin karşılığıdır.

Dünyanın dört bir yanında enerji projelerinden altyapı ve bina işlerine kadar geniş yelpazede üstün mühendislik ve inşaat becerilerimizi sergilerken; yüksek kalite standartlarından ödün vermeden çalışmaya devam edeceğiz. Gayemiz, derin mühendislik uzmanlığımız, engin tecrübemiz ve çalışanlarımızın özverisi ile gurur duyduğumuz projelere sürekli yenisini ekleyerek parlak ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmektir.

Başarılarıyla ENKA ismini dünyada gururlandıran tüm proje ekiplerimize ve Merkez Ofis çalışanlarımıza teşekkür ve tebriklerimizi sunuyoruz.