ENKAI teknik analiz (Galata Menkul Değerler)

Enka İnşaat(ENKAI) Teknik Analiz Çalışması;

ENKAI’da 26,50’yi Takipteyiz!

ENKAI’nın hisse senedi grafiğini incelediğimizde; 2022 Mart ayından gelen yükselen trend ile yılbaşından(2023 Ocak) başlayan düşen kanalın alt bandının kesiştiği 23,30-23,10 bölgesinden tepki aldığı görülmekte. Son üç günde de pozitif hareketler gördüğümüz hissede, bu bağlamda;

 İlk kritik yatay direnç seviyesi olan 26,50 TL bölgesi kalıcılıkla aşılacak olursa; 29,50 seviyesi teknik olarak yeni hedef haline gelebilir. İlerleyen süreçte 29,50’nin aşılması halinde ise; 32,00 TL seviyesine doğru yükseliş hareketi ivme kazanabilir.

 Öte yandan, 26,50 seviyesinin altında kalıcılığın devam etmesi durumunda; bu sefer de, yeniden 23,30-23,10 bölgesine doğru kısa vadeli düzeltme hareketleri ortaya çıkabilir.

https://www.galatamenkul.com/ssr/enkai-teknik-analiz/
 

  Galata Menkul Değerler
  www.galatamenkul.com
                 ***
                               Yasal Uyarı
 
  Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.