ENKA İnşaat iş başvuruları için ücret talep eden kişilere uyardı

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Son günlerde; kendilerini ENKA’nın işe alım yetkilileri olarak tanıtan ve özellikle, Hindistan, Nepal, Bangladeş ve Filipinler’den iş başvuruları için ücret talep eden kişilerin olduğu bilgisi bizlere iletilmiştir. Projelerde özellikle kaynakçı, borulama süpervizörü veya formeni gibi birçok pozisyon için maaş bilgilerini paylaşan ve bu görevler için işe başvurmak isteyen adaylardan doğrudan nakit veya IBAN bilgisi göndererek para talep eden bu kişilerin ENKA ve iştirakleri ile bir bağlantılarının olmadığını kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Operasyonlarımıza ilişkin gerçekleştirilen İnsan Kaynakları bilgilendirmelerinin, web sayfamızın ilgili bölümüne ek olarak, http://Kariyer.net ve İK (İnsan Kaynakları) uzmanlarımızın LinkedIn hesaplarından duyurulduğunu hatırlatırız.

ENKA projelerinin işe alım süreçlerinde çalışan adaylarından kesinlikle nakit veya nakit muadili ödeme talep edilmemektedir. Ayrıca, ENKA yetkililerinin e-posta adresleri http://enka.com uzantılı olup, Gmail, Yahoo, Hotmail vb. uzantılı e-posta adresleri kullanılmamaktadır. İstanbul Merkez Ofis veya Hindistan Ofisimizdeki İK uzmanlarımız adaylar ile yalnızca telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmekte, ofis binalarımızda yüz yüze veya online görüşme düzenlenmektedir. Mülakatlarımız, web tabanlı değerlendirme merkezi uygulamamız sonrasında İK uzmanlarımız ve teknik yöneticilerimiz tarafından yapılmakta, bu aşamadan sonra işe alım değerlendirme sürecinin son adımı olan ücret teklifi aşamasına geçilmektedir.