Enka İnşaat: (Sırbistan'ın Kraljevo kentindeki askeri lojman inşaatıyla ilgili haberler) Söz konusu haberde yer alan firmanın, şirketimizle hiçbir ilişiği yoktur

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. twitter hesabından şu açıklamayı yaptı
 
26.12.2020 tarihinde Bülten Basın Yayın Reklamcılık Tic. Ltd. Şli.'ne ait Evrensel Gazetesi tarafından yayınlanan haberde; Boşnak asıllı olduğu ve şirketimizin ismini haksız olarak kullandığı belirlenen Asfa Group ve Enka/Soha isimli firmaların, Sırbistan'ın Kraljevo kentindeki askeri lojman inşaatında çalıştırılmak üzere Türkiye'den götürülen işçilerin hakediş ödemelerini alamaması nedeniyle inşaat şantiyesinde eylem yaptıklarına ilişkin bir haber yapılmıştır.

Söz konusu haberde yer alan firmanın, şirketimizle hiçbir ilişiği yoktur. Markamızın haksız kullanımına ilişkin gerekli her türlü hukuki girişim yapılmaktadır ve firmaya ayrıca Noter kanalıyla da ihtarname gönderilmiştir.

Haber metninin içeriği de düşünüldüğünde, okuyucu nezdinde yanıltıcı bir şekilde şirketimiz ile bağlantı kurulabileceği, bu durumun; dikkat ve özen yükümlülüğünü yerine getiren, işçi haklarına ve çalışma koşullarına son derece önem veren şirketimizin adına leke sürebileceği açıktır. Bu vesileyle bu açıklamayı yapma zarureti doğuran haberi yapan basın-yayın kuruluşlarının da konu ile ilgili daha duyarlı ve dikkatli olmalarını rica ediyoruz.

Tüm bu nedenlerle, haber içeriğinde yer alan ve şirketimizin adını haksız biçimde kullanan firma ile şirketimizin hiçbir bağlantısı olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.

https://twitter.com/ENKA_Cons